ITT Cannon, LLC CA3106E28-12PBA176-14
CA3106E28-12PBA176-14 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E28-12PBA176-14
Brief Description
CONN PLUG 26POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106E28-12PBA176-14.pdf
Availability of CA3106E28-12PBA176-14
QUANTITY
CA3106E28-12PBA176-14 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E28-12PBA176-14
Internal Part NumberEIS-CA3106E28-12PBA176-14
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Contact FinishGold
FeaturesShielded, Strain Relief
Contact Finish Thickness19.7µin (0.50µm)
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E28-12PBA176-14
Related LinksCA3106E28-, CA3106E28-12PBA176-14 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E28-12PBA176-14 Details Description
Related parts for CA3106E28-12PBA176-14
Connector Receptacle 72 Position 0.100" (2.54mm) Tin-Lead Through Hole datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.6MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 15POS TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 100PF 10V X5R 01005 datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 6.3A 213 MOHM TH datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 29A TO220 datasheet.pdf
KIT EVAL MINI MOD SPC560 64QFP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf