ITT Cannon, LLC CA3106E28-12PBF80A176
CA3106E28-12PBF80A176 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E28-12PBF80A176
Brief Description
CONN PLUG 26POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106E28-12PBF80A176.pdf
Availability of CA3106E28-12PBF80A176
QUANTITY
CA3106E28-12PBF80A176 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E28-12PBF80A176
Internal Part NumberEIS-CA3106E28-12PBF80A176
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Contact FinishGold
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness19.7µin (0.50µm)
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E28-12PBF80A176
Related LinksCA3106E28-, CA3106E28-12PBF80A176 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E28-12PBF80A176 Details Description
Related parts for CA3106E28-12PBF80A176
IC OPAMP VFB 260MHZ 8DIP datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 91MA 24 OHM SMD datasheet.pdf
CLINCHER R/A LATCHING HEADER datasheet.pdf
IC TRANSLATOR 3.3V DIFF 8-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
CBL 28POS 0.5MM JMPR TYPE A 7" datasheet.pdf
RES 105K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
IC VOLT DETECT N-CH 46V SNT-4A datasheet.pdf