ITT Cannon, LLC CA3106E28-12PWF80
CA3106E28-12PWF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E28-12PWF80
Brief Description
CONN PLUG 26POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106E28-12PWF80.pdf
Availability of CA3106E28-12PWF80
QUANTITY
CA3106E28-12PWF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E28-12PWF80
Internal Part NumberEIS-CA3106E28-12PWF80
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Fastening TypeThreaded
OrientationW
Ingress ProtectionIP65 - Dust Tight, Water Resistant
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E28-12PWF80
Related LinksCA3106E2, CA3106E28-12PWF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E28-12PWF80 Details Description
Related parts for CA3106E28-12PWF80
IC MULTIPLEXER 1CH 38TSSOP datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 16.9 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
WASHER SHOULDER M4 NYLON datasheet.pdf
LED PANEL SNAP-IN RED datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf