ITT Cannon, LLC CA3106E28-15SB03
CA3106E28-15SB03 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E28-15SB03
Brief Description
CONN PLUG 35POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3106E28-15SB03.pdf
Availability of CA3106E28-15SB03
QUANTITY
CA3106E28-15SB03 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E28-15SB03
Internal Part NumberEIS-CA3106E28-15SB03
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishSilver
FeaturesShrink Boot Adapter
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E28-15SB03
Related LinksCA3106E2, CA3106E28-15SB03 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E28-15SB03 Details Description
Related parts for CA3106E28-15SB03
CAP CER 47PF 200V NP0 1812 datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 3/8-24 UNF 4-20MA datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 10MM datasheet.pdf
RES SMD 113 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
1.25MM M/M ON 26AWG 300MM datasheet.pdf