ITT Cannon, LLC CA3106E28-15SBF80A176
CA3106E28-15SBF80A176 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E28-15SBF80A176
Brief Description
CONN PLUG 35POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3106E28-15SBF80A176.pdf
Availability of CA3106E28-15SBF80A176
QUANTITY
CA3106E28-15SBF80A176 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E28-15SBF80A176
Internal Part NumberEIS-CA3106E28-15SBF80A176
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishGold
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness19.7µin (0.50µm)
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E28-15SBF80A176
Related LinksCA3106E28-, CA3106E28-15SBF80A176 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E28-15SBF80A176 Details Description
Related parts for CA3106E28-15SBF80A176
BOARD TERMINAL TURRET DBL 12POS datasheet.pdf
MOTOR 4POLE 26W 83X103MM 230VAC datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 2SMD datasheet.pdf
DIP CABLE - CDP40S/AE40M/X datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 5% 1/8W 0402 datasheet.pdf
RES 47 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 47K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN ATTACHED FLEXIBLE CABLE 5M datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
TV 22C 22#22D PIN PLUG datasheet.pdf
1,5UF 100V 5X11 datasheet.pdf