ITT Cannon, LLC CA3106E28-21SYBF80A176
CA3106E28-21SYBF80A176 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E28-21SYBF80A176
Brief Description
CONN PLUG 37POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3106E28-21SYBF80A176.pdf
Availability of CA3106E28-21SYBF80A176
QUANTITY
CA3106E28-21SYBF80A176 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E28-21SYBF80A176
Internal Part NumberEIS-CA3106E28-21SYBF80A176
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions37
Shell Size - Insert28-21
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationY
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishGold
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness19.7µin (0.50µm)
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E28-21SYBF80A176
Related LinksCA3106E28-2, CA3106E28-21SYBF80A176 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E28-21SYBF80A176 Details Description
Related parts for CA3106E28-21SYBF80A176
IC FM-IF W/LOG AMP 24-DMP datasheet.pdf
CONN SPRING 36POS SNGL .275 SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 36-75VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
LED BASE T-3 1/4 PANEL OIL TIGHT datasheet.pdf
SENSOR ROLLING BALL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS .100" GOLD datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 6PVH 4COL WK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf