ITT Cannon, LLC CA3106E28-22PB15
CA3106E28-22PB15 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E28-22PB15
Brief Description
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106E28-22PB15.pdf
Availability of CA3106E28-22PB15
QUANTITY
CA3106E28-22PB15 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E28-22PB15
Internal Part NumberEIS-CA3106E28-22PB15
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions6
Shell Size - Insert28-22
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Contact FinishSilver
FeaturesShielded
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A, 135A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E28-22PB15
Related LinksCA3106E2, CA3106E28-22PB15 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E28-22PB15 Details Description
Related parts for CA3106E28-22PB15
CONN HEADER .100 SNGL R/A 11POS datasheet.pdf