ITT Cannon, LLC CA3106E28-22PBF80
CA3106E28-22PBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E28-22PBF80
Brief Description
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106E28-22PBF80.pdf
Availability of CA3106E28-22PBF80
QUANTITY
CA3106E28-22PBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E28-22PBF80
Internal Part NumberEIS-CA3106E28-22PBF80
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions6
Shell Size - Insert28-22
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A, 135A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E28-22PBF80
Related LinksCA3106E2, CA3106E28-22PBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E28-22PBF80 Details Description
Related parts for CA3106E28-22PBF80
RES SMD 51.1 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC DAC QUAD CALBRTD 12BIT 24-DIP datasheet.pdf
SW ROTARY SHAFT SEALED 2POS 30V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 1.27K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 15A 125V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
10 MM INDUCTIVE datasheet.pdf
SPANNER WRENCH FOR XKN. datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf