ITT Cannon, LLC CA3106E28-22SB02
CA3106E28-22SB02 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E28-22SB02
Brief Description
CONN PLUG 6POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3106E28-22SB02.pdf
Availability of CA3106E28-22SB02
QUANTITY
CA3106E28-22SB02 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E28-22SB02
Internal Part NumberEIS-CA3106E28-22SB02
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions6
Shell Size - Insert28-22
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Contact FinishSilver
FeaturesShrink Boot Adapter
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A, 135A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E28-22SB02
Related LinksCA3106E2, CA3106E28-22SB02 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E28-22SB02 Details Description
Related parts for CA3106E28-22SB02
VARISTOR 389V 40KA SQUARE 34MM datasheet.pdf
SENS 100PSI 22MM M10-1.0 6G 5V datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 225DEG 5MM datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 42POS DUAL .100" R/A datasheet.pdf
M4000 SIG HDR .5R P/F STD datasheet.pdf
3.5MM EURO HEADER RA GRN ME 14CK datasheet.pdf
381 TB PLU PLU WF HOOK/E datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE datasheet.pdf
CAP CER 20PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf