ITT Cannon, LLC CA3106E28A16SB15
CA3106E28A16SB15 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E28A16SB15
Brief Description
CONN PLUG 9POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3106E28A16SB15.pdf
Availability of CA3106E28A16SB15
QUANTITY
CA3106E28A16SB15 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E28A16SB15
Internal Part NumberEIS-CA3106E28A16SB15
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions9
Shell Size - Insert28-A16
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Contact FinishSilver
FeaturesShielded
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A, 135A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E28A16SB15
Related LinksCA3106E2, CA3106E28A16SB15 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E28A16SB15 Details Description
Related parts for CA3106E28A16SB15
IC REG BUCK 12V 3A TO220-5 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:9 28PLCC datasheet.pdf
IC GATE AND 1CH 2-INP SC-70-5 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.2A SYNC 8HSON datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P4C R/A UNSHLD datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 60MM datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 20PPM datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf