ITT Cannon, LLC CA3106E32-15SB
CA3106E32-15SB picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E32-15SB
Brief Description
CONN PLUG 8POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3106E32-15SB.pdf
Availability of CA3106E32-15SB
QUANTITY
CA3106E32-15SB Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E32-15SB
Internal Part NumberEIS-CA3106E32-15SB
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions8
Shell Size - Insert32-15
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationSolder Cup
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating41A, 245A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E32-15SB
Related LinksCA3106E, CA3106E32-15SB Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E32-15SB Details Description
Related parts for CA3106E32-15SB
IC UNIV BUS TXRX 18BIT 56SSOP datasheet.pdf
HDR STR DR .100 DP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 7.62MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 31.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 0.25 OHM 10W 1% RADIAL datasheet.pdf
INSERT BLOCK TYPE R datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf