ITT Cannon, LLC CA3106E32A10SB15F0
CA3106E32A10SB15F0 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E32A10SB15F0
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG INLINE MNT PLUG 54POS
Datasheet Download
CA3106E32A10SB15F0.pdf
Availability of CA3106E32A10SB15F0
QUANTITY
CA3106E32A10SB15F0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E32A10SB15F0
Internal Part NumberEIS-CA3106E32A10SB15F0
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions54
Shell Size - Insert32-A10
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E32A10SB15F0
Related LinksCA3106E32, CA3106E32A10SB15F0 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E32A10SB15F0 Details Description
Related parts for CA3106E32A10SB15F0
RES SMD 681 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 1.6A 300 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 2.0 4 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.171" NYLON 9.14MM datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 3W DO204AL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS INLINE SKT datasheet.pdf
LEAD 4MM BANANA STKRSHTH PP PVC datasheet.pdf