ITT Cannon, LLC CA3106E32A47PB15
CA3106E32A47PB15 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E32A47PB15
Brief Description
CONN PLUG 47POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106E32A47PB15.pdf
Availability of CA3106E32A47PB15
QUANTITY
CA3106E32A47PB15 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E32A47PB15
Internal Part NumberEIS-CA3106E32A47PB15
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions47
Shell Size - Insert32-A47
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Contact FinishSilver
FeaturesShielded
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E32A47PB15
Related LinksCA3106E3, CA3106E32A47PB15 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E32A47PB15 Details Description
Related parts for CA3106E32A47PB15
CONN BNC JACK STR 50 OHM PCB datasheet.pdf
RES SMD 2.55K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG BCK 1.5V 0.3A SYNC SC70-6 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS R/A W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 36POS .8MM IDC datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X15MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
LED PMI .158" RED PVC FREE datasheet.pdf
LED COB WHT 7.5MM 5000K 80CRI datasheet.pdf
381 TB SOC 2-ROWS WF RA datasheet.pdf
RES 33 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf