ITT Cannon, LLC CA3106E32A47PBF80
CA3106E32A47PBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E32A47PBF80
Brief Description
CONN PLUG 47POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106E32A47PBF80.pdf
Availability of CA3106E32A47PBF80
QUANTITY
CA3106E32A47PBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E32A47PBF80
Internal Part NumberEIS-CA3106E32A47PBF80
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions47
Shell Size - Insert32-A47
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E32A47PBF80
Related LinksCA3106E3, CA3106E32A47PBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E32A47PBF80 Details Description
Related parts for CA3106E32A47PBF80
IC COUNTER SYNC 8BIT BIN 24-SOIC datasheet.pdf
RES 130K OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
PATCHCORD CAT6 ORANGE W/BOOT 10' datasheet.pdf
IC BUFFER ZD 1:5 3.3V 16-SOIC datasheet.pdf
RES 530 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller Analog, PWM Dimming Backlight, Lighting 16-WQFN (3x3) datasheet.pdf
CUTTER HOLE-CARBD .875" 22.2MM datasheet.pdf
LED VCSEL SENSOR 850NM TO-46 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
TX RELAY datasheet.pdf
PCB CONN TERM BLK 7P GRN datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf