ITT Cannon, LLC CA3106E32A55SB02
CA3106E32A55SB02 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E32A55SB02
Brief Description
CONN PLUG 55POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3106E32A55SB02.pdf
Availability of CA3106E32A55SB02
QUANTITY
CA3106E32A55SB02 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E32A55SB02
Internal Part NumberEIS-CA3106E32A55SB02
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Contact FinishSilver
FeaturesShrink Boot Adapter
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E32A55SB02
Related LinksCA3106E3, CA3106E32A55SB02 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E32A55SB02 Details Description
Related parts for CA3106E32A55SB02
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC RESET MPU W/RESET SC70-4 datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V Z5U AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
IC MUX/SW ANLG CMOS LV 10UMAX datasheet.pdf
17+17 DIL SMT VERT SOCKET datasheet.pdf
254 TB SPR CLA 180D B/T datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 25A datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL datasheet.pdf