ITT Cannon, LLC CA3106E32A55SB03
CA3106E32A55SB03 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E32A55SB03
Brief Description
CONN PLUG 55POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3106E32A55SB03.pdf
Availability of CA3106E32A55SB03
QUANTITY
CA3106E32A55SB03 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E32A55SB03
Internal Part NumberEIS-CA3106E32A55SB03
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Contact FinishSilver
FeaturesShrink Boot Adapter
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E32A55SB03
Related LinksCA3106E3, CA3106E32A55SB03 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E32A55SB03 Details Description
Related parts for CA3106E32A55SB03
CIR BRKR MAG-HYDR 30A 277VAC datasheet.pdf
IC TEMP SNSR PROG 2.7V 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.21K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
LOCATOR PLATE PLUG datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 50MA 600 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 23POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
RES 430K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
DIODE GPP 2A 800V DO-214AC datasheet.pdf
RES SMD 12.4KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
15POS M PI FILT TY 4 PC CONT. datasheet.pdf