ITT Cannon, LLC CA3106E32A55SBA176
CA3106E32A55SBA176 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E32A55SBA176
Brief Description
CONN PLUG 55POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3106E32A55SBA176.pdf
Availability of CA3106E32A55SBA176
QUANTITY
CA3106E32A55SBA176 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E32A55SBA176
Internal Part NumberEIS-CA3106E32A55SBA176
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationSolder Cup
Contact FinishGold
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness19.7µin (0.50µm)
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E32A55SBA176
Related LinksCA3106E32, CA3106E32A55SBA176 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E32A55SBA176 Details Description
Related parts for CA3106E32A55SBA176
RES SMD 243 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 6POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 32A D2PAK datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 165K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf