ITT Cannon, LLC CA3106E32A55SBF80
CA3106E32A55SBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E32A55SBF80
Brief Description
CONN PLUG 55POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3106E32A55SBF80.pdf
Availability of CA3106E32A55SBF80
QUANTITY
CA3106E32A55SBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E32A55SBF80
Internal Part NumberEIS-CA3106E32A55SBF80
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E32A55SBF80
Related LinksCA3106E3, CA3106E32A55SBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E32A55SBF80 Details Description
Related parts for CA3106E32A55SBF80
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TRANS NPN 150V 25A TO-3 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
1.5MM WTB HDR RA SMT BLK datasheet.pdf
RES 2 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 20K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf