ITT Cannon, LLC CA3106F14S-2SXF80
CA3106F14S-2SXF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106F14S-2SXF80
Brief Description
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3106F14S-2SXF80.pdf
Availability of CA3106F14S-2SXF80
QUANTITY
CA3106F14S-2SXF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106F14S-2SXF80
Internal Part NumberEIS-CA3106F14S-2SXF80
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions4
Shell Size - Insert14S-2
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Fastening TypeThreaded
OrientationX
Ingress ProtectionIP65 - Dust Tight, Water Resistant
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106F14S-2SXF80
Related LinksCA3106F1, CA3106F14S-2SXF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106F14S-2SXF80 Details Description
Related parts for CA3106F14S-2SXF80
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
MODULE IDIC R/W RFID 33OPF datasheet.pdf
SPEAKER 8OHM 1W 80DB 27X21MM datasheet.pdf
PANEL FILLER 6UX4HP ASSEMBLY datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 3.5MM datasheet.pdf
RES 523K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 90.9K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG BCK 3.3V 0.8A SYNC 8-MSOP datasheet.pdf