ITT Cannon, LLC CA3106F22-14PA152F80
CA3106F22-14PA152F80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106F22-14PA152F80
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN PLUG 19POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106F22-14PA152F80.pdf
Availability of CA3106F22-14PA152F80
QUANTITY
CA3106F22-14PA152F80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106F22-14PA152F80
Internal Part NumberEIS-CA3106F22-14PA152F80
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions19
Shell Size - Insert22-14
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionIP65 - Dust Tight, Water Resistant
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106F22-14PA152F80
Related LinksCA3106F22-, CA3106F22-14PA152F80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106F22-14PA152F80 Details Description
Related parts for CA3106F22-14PA152F80
RES SMD 47.5KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 4.63V SOT23-5 datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN datasheet.pdf
FUS 125V T/D PLUG 2A TYPE S datasheet.pdf
RES SMD 0.05 OHM 0.1% 1W datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 400MA 550 MOHM datasheet.pdf
LIGHT PIPE ASSY 2MM 15.0" ULT BL datasheet.pdf
RES SMD 77.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC 4 CHANNEL MMIC 24GHZ datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 100V T/H datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 120V datasheet.pdf