ITT Cannon, LLC CA3106F22-14SZA206
CA3106F22-14SZA206 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106F22-14SZA206
Brief Description
CONN PLUG 19POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3106F22-14SZA206.pdf
Availability of CA3106F22-14SZA206
QUANTITY
CA3106F22-14SZA206 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106F22-14SZA206
Internal Part NumberEIS-CA3106F22-14SZA206
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions19
Shell Size - Insert22-14
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationSolder Cup
Fastening TypeThreaded
OrientationZ
Ingress ProtectionIP65 - Dust Tight, Water Resistant
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Zinc Plated, Black
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106F22-14SZA206
Related LinksCA3106F22, CA3106F22-14SZA206 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106F22-14SZA206 Details Description
Related parts for CA3106F22-14SZA206
DSUB CABLE - CFM37G/AE37G/CFM37G datasheet.pdf
RES SMD 34 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 220 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
FILTER LINE 10MH 3A VERTICAL datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.8A DDPAK datasheet.pdf
IC DUAL HIGH SID FET DRIVER 8DIP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 16A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
12 ATXV12 TO 8-PIN 12V CABLE datasheet.pdf
55/ CABLE OUTER SPACE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 100POS PIN datasheet.pdf