ITT Cannon, LLC CA3106F22-22SBA232
CA3106F22-22SBA232 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106F22-22SBA232
Brief Description
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3106F22-22SBA232.pdf
Availability of CA3106F22-22SBA232
QUANTITY
CA3106F22-22SBA232 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106F22-22SBA232
Internal Part NumberEIS-CA3106F22-22SBA232
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions4
Shell Size - Insert22-22
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationSolder Cup
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Black Zinc Cobalt Plated
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating74A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106F22-22SBA232
Related LinksCA3106F22, CA3106F22-22SBA232 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106F22-22SBA232 Details Description
Related parts for CA3106F22-22SBA232
Connector Header 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC OPAMP GP 300KHZ RRO 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 800MA DO204 datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 10 OHM 10W 1% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf