ITT Cannon, LLC CA3106F24-12SWF80
CA3106F24-12SWF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106F24-12SWF80
Brief Description
CONN PLUG 5POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3106F24-12SWF80.pdf
Availability of CA3106F24-12SWF80
QUANTITY
CA3106F24-12SWF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106F24-12SWF80
Internal Part NumberEIS-CA3106F24-12SWF80
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions5
Shell Size - Insert24-12
TerminationCrimp
Fastening TypeThreaded
OrientationW
Ingress ProtectionIP65 - Dust Tight, Water Resistant
Contact Finish Thickness-
Current Rating41A, 135A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106F24-12SWF80
Related LinksCA3106F2, CA3106F24-12SWF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106F24-12SWF80 Details Description
Related parts for CA3106F24-12SWF80
FIXED IND 22UH 250MA 3.2 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 12QFN datasheet.pdf
SOFTWARE & OPTICAL CABLE datasheet.pdf
RES 1.27K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 31POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS PIN datasheet.pdf
SENSOR PRES 100PSI DIFF 12V SIP datasheet.pdf
RES SMD 435.8 OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf