ITT Cannon, LLC CA3106F28-12PBF80
CA3106F28-12PBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106F28-12PBF80
Brief Description
CONN PLUG 26POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106F28-12PBF80.pdf
Availability of CA3106F28-12PBF80
QUANTITY
CA3106F28-12PBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106F28-12PBF80
Internal Part NumberEIS-CA3106F28-12PBF80
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions26
Shell Size - Insert28-12
TerminationCrimp
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106F28-12PBF80
Related LinksCA3106F2, CA3106F28-12PBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106F28-12PBF80 Details Description
Related parts for CA3106F28-12PBF80
SWITCH PUSH SPST-NO 3A 125V datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.5W SMD datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 150MA 2.5 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 86.6 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS .156 R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 6SKT SLD CUP datasheet.pdf
RACK SOLID DOOR datasheet.pdf
POWER CORD IEC 6' BLACK datasheet.pdf
MICRO 9 F 10" YEL JACKS LP datasheet.pdf