ITT Cannon, LLC CA3106R20-7P
CA3106R20-7P picture photo
Mfg. Part Number
CA3106R20-7P
Brief Description
CONN PLUG 8POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106R20-7P.pdf
Availability of CA3106R20-7P
QUANTITY
CA3106R20-7P Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106R20-7P
Internal Part NumberEIS-CA3106R20-7P
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions8
Shell Size - Insert20-7
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationSolder Cup
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106R20-7P
Related LinksCA3106, CA3106R20-7P Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106R20-7P Details Description
Related parts for CA3106R20-7P
IC 8BIT 20KSPS ADC SER OUT14-DIP datasheet.pdf
RES SMD 1.43K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.047 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 7POS WALL MT PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC REG BUCK/LINEAR SYNC 20WQFN datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP POLYMER 220UF 20% 10V T/H datasheet.pdf