ITT Cannon, LLC CA3106R22-14PF80A176
CA3106R22-14PF80A176 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106R22-14PF80A176
Brief Description
CONN PLUG 19POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106R22-14PF80A176.pdf
Availability of CA3106R22-14PF80A176
QUANTITY
CA3106R22-14PF80A176 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106R22-14PF80A176
Internal Part NumberEIS-CA3106R22-14PF80A176
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions19
Shell Size - Insert22-14
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness19.7µin (0.50µm)
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106R22-14PF80A176
Related LinksCA3106R22-, CA3106R22-14PF80A176 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106R22-14PF80A176 Details Description
Related parts for CA3106R22-14PF80A176
IC RESET MPU LOW PWR SOT23-5 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 75 OHM 16SOIC datasheet.pdf
LED STRIP MNT 2 LEAD NYLON datasheet.pdf
2 METER ENC. EXTENSION CABLE datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 441MA 630 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711 datasheet.pdf
DIODE ZENER 800MW SMF DO219 datasheet.pdf
POWER MOD 3PH BRIDGE 55A MTK datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 140MA 3.2 OHM datasheet.pdf