ITT Cannon, LLC CA3106R24-28SF80A206
CA3106R24-28SF80A206 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106R24-28SF80A206
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN PLUG 24POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3106R24-28SF80A206.pdf
Availability of CA3106R24-28SF80A206
QUANTITY
CA3106R24-28SF80A206 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106R24-28SF80A206
Internal Part NumberEIS-CA3106R24-28SF80A206
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions24
Shell Size - Insert24-28
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionIP65 - Dust Tight, Water Resistant
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Zinc Plated, Black
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106R24-28SF80A206
Related LinksCA3106R24-, CA3106R24-28SF80A206 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106R24-28SF80A206 Details Description
Related parts for CA3106R24-28SF80A206
IC SWITCH HI-SIDE 4-CH DSO-20 datasheet.pdf
IC D/A CONV 16BIT MLTPLYNG24SSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 4VWM MINI5 datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
INCREMENTAL ENCODER datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
POWER SUPPLY BACKPLANE, TRIPLE P datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM T766 datasheet.pdf
OSC XO 7.3728MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
CAP FILM 2.2 NF 5% 100VDC AXIAL datasheet.pdf