ITT Cannon, LLC CA3108F24-28PBF80A176
CA3108F24-28PBF80A176 picture photo
Mfg. Part Number
CA3108F24-28PBF80A176
Brief Description
CONN PLUG 24POS RT ANG W/PINS
Datasheet Download
CA3108F24-28PBF80A176.pdf
Availability of CA3108F24-28PBF80A176
QUANTITY
CA3108F24-28PBF80A176 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3108F24-28PBF80A176
Internal Part NumberEIS-CA3108F24-28PBF80A176
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions24
Shell Size - Insert24-28
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line), Right Angle
TerminationCrimp
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness19.7µin (0.50µm)
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3108F24-28PBF80A176
Related LinksCA3108F24-, CA3108F24-28PBF80A176 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3108F24-28PBF80A176 Details Description
Related parts for CA3108F24-28PBF80A176
IC DAC QUAD SERIAL-INTER 16-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 820PF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
RES SMD 0.25 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
IC DAC 8BIT I2C OCTAL 16MSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONN T-ADAPTER 3P-3P/3P M-F/F datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 3W datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS INLINE PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf