ITT Cannon, LLC CA3108F28-22SB15
CA3108F28-22SB15 picture photo
Mfg. Part Number
CA3108F28-22SB15
Brief Description
CONN PLUG 6POS RT ANG W/SKTS
Datasheet Download
CA3108F28-22SB15.pdf
Availability of CA3108F28-22SB15
QUANTITY
CA3108F28-22SB15 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3108F28-22SB15
Internal Part NumberEIS-CA3108F28-22SB15
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions6
Shell Size - Insert28-22
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line), Right Angle
TerminationCrimp
Contact FinishSilver
FeaturesShielded
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A, 135A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3108F28-22SB15
Related LinksCA3108F2, CA3108F28-22SB15 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3108F28-22SB15 Details Description
Related parts for CA3108F28-22SB15
IDC CABLE - CSC60G/AE60M/CSC60G datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS .100 R/A TIN datasheet.pdf
MARKER TIE MIN 18LB NAT 4" datasheet.pdf
TVS DIODE 408VWM 658VC SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 13POS SIDE 10MM datasheet.pdf
Crystal 27.1200MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
POT SLIDE 20K OHM .1W 10MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 3.5MM datasheet.pdf
RES 16.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf