Bel Fuse Inc. CA77-010M0-8
CA77-010M0-8 picture photo
Mfg. Part Number
CA77-010M0-8
Manufacturer
Product Category
Modular Cables
Brief Description
PATCH CORD CAT7A ORANGE 10 METER
Datasheet Download
CA77-010M0-8.pdf
Availability of CA77-010M0-8
QUANTITY
CA77-010M0-8 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA77-010M0-8
Internal Part NumberEIS-CA77-010M0-8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Connectors Labeling/Logo 10/Dec/2014
Standard Package15
Category Cable Assemblies
FamilyModular Cables
SeriesARJ45®
Cable TypeRound Cable
Connector TypePlug to Plug
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Number of Positions/Contacts8p8c (ARJ45, Ethernet, Split Pairs)
Length32.8' (10.0m)
ShieldingShielded
ColorOrange
FeaturesMolded Plugs
StyleCat7a
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA77-010M0-8
Related LinksCA77-0, CA77-010M0-8 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CA77-010M0-8 Details Description
Related parts for CA77-010M0-8
FIXED IND 100UH 60MA 10 OHM SMD datasheet.pdf
DC ELECTRONIC LOAD PROGRAM 300W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 34.8 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 150V 2A DO214AC datasheet.pdf
SL WTW CONN SR OPT C 6POS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 1.3GHZ 780FCBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf
CRIMP TOOL PZ 10 HEX datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 5% 63VDC AXIAL datasheet.pdf