Laird Technologies IAS CAF94120(IO2450-RN12)
CAF94120(IO2450-RN12) picture photo
Mfg. Part Number
CAF94120(IO2450-RN12)
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT OMNIDIR 12" RG-142 RP N-FEM
Datasheet Download
CAF94120(IO2450-RN12).pdf
Availability of CAF94120(IO2450-RN12)
QUANTITY
CAF94120(IO2450-RN12) Order Process
Ship out your order
Specifications of CAF94120(IO2450-RN12)
Internal Part NumberEIS-CAF94120(IO2450-RN12)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
SeriesSphere™
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz
Frequency Range2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna TypeModule
Number of Bands1
VSWR2
Return Loss-
Gain3dBi
Power - Max50W
Features-
TerminationConnector, RP-N Female
Ingress Protection-
Mounting TypeAdhesive
Height (Max)2.008" (51.00mm)
ApplicationsWLAN
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAF94120(IO2450-RN12)
Related LinksCAF94120(I, CAF94120(IO2450-RN12) Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
CAF94120(IO2450-RN12) Details Description
Related parts for CAF94120(IO2450-RN12)
FIXED IND 470UH 25MA 40 OHM SMD datasheet.pdf
IC GATE AND 2CH 4-INP 14-SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 80A TO220-3 datasheet.pdf
RES 100 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG IN BUSH datasheet.pdf
CONN STACKER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 27PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf