Laird Technologies IAS CAF94833(IDD5250-NF36)
CAF94833(IDD5250-NF36) picture photo
Mfg. Part Number
CAF94833(IDD5250-NF36)
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT TERRANCE DIV 5DBI 36"NFEM X2
Datasheet Download
CAF94833(IDD5250-NF36).pdf
Availability of CAF94833(IDD5250-NF36)
QUANTITY
CAF94833(IDD5250-NF36) Order Process
Ship out your order
Specifications of CAF94833(IDD5250-NF36)
Internal Part NumberEIS-CAF94833(IDD5250-NF36)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
SeriesTerrace Diversity™
Packaging*
Frequency GroupSHF (f > 4 GHz)
Frequency (Center/Band)5.3GHz
Frequency Range4.9GHz ~ 6GHz
Antenna TypeModule
Number of Bands1
VSWR2
Return Loss-
Gain5dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, N Female
Ingress Protection-
Mounting TypeAdhesive
Height (Max)-
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAF94833(IDD5250-NF36)
Related LinksCAF94833(ID, CAF94833(IDD5250-NF36) Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
CAF94833(IDD5250-NF36) Details Description
Related parts for CAF94833(IDD5250-NF36)
IDC CABLE - ASC34H/AE34M/X datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CABLE R/A 5POS FEMALE-FEMALE 1M datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
OS SERRATED TIE 3.9"L 18LB BLACK datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 25V 2711 datasheet.pdf
BCP-500F-20 BK datasheet.pdf
IC DDR 256MB 200MHZ 2.5V 60BGA datasheet.pdf
220UF 160V 16X31,5 datasheet.pdf