Laird Technologies IAS CAF95990(ID2450-RS36)
CAF95990(ID2450-RS36) picture photo
Mfg. Part Number
CAF95990(ID2450-RS36)
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT WHISPER 9DBI 36" SMA MALE
Datasheet Download
CAF95990(ID2450-RS36).pdf
Availability of CAF95990(ID2450-RS36)
QUANTITY
CAF95990(ID2450-RS36) Order Process
Ship out your order
Specifications of CAF95990(ID2450-RS36)
Internal Part NumberEIS-CAF95990(ID2450-RS36)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
SeriesWhisper™
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz
Frequency Range2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna TypeModule
Number of Bands1
VSWR1.5
Return Loss-
Gain9dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, SMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypeAdhesive
Height (Max)-
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAF95990(ID2450-RS36)
Related LinksCAF95990(I, CAF95990(ID2450-RS36) Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
CAF95990(ID2450-RS36) Details Description
Related parts for CAF95990(ID2450-RS36)
DIODE VARIABLE CAP 6V 1006 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP AUDIO 55MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.2MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
RES 82K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
LOCATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 4SKT SLD CUP datasheet.pdf
CONN HEADER .079" 40POS datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 98POS datasheet.pdf