Taiyo Yuden CAL45VB392K
CAL45VB392K picture photo
Mfg. Part Number
CAL45VB392K
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.9MH 70MA 69 OHM TH
Datasheet Download
CAL45VB392K.pdf
Availability of CAL45VB392K
QUANTITY
CAL45VB392K Order Process
Ship out your order
Specifications of CAL45VB392K
Internal Part NumberEIS-CAL45VB392K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCA
PackagingTape & Box (TB)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance3.9mH
Tolerance±10%
Current Rating70mA
Current - Saturation95mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)69 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Frequency - Test252kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.173" Dia x 0.315" L (4.40mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)0.551" (14.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAL45VB392K
Related LinksCAL45, CAL45VB392K Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
CAL45VB392K Details Description
Related parts for CAL45VB392K
CONN HSG RCPT 12POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 3A DO214AB datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 24VOUT datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X38.4MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES 82K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 27.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
RES 312.3 OHM 10W 0.01% RADIAL datasheet.pdf