Riedon CAR0603-220KB1
CAR0603-220KB1 picture photo
Mfg. Part Number
CAR0603-220KB1
Brief Description
RES SMD 220K OHM 0.1% 1/16W 0603
Datasheet Download
CAR0603-220KB1.pdf
Availability of CAR0603-220KB1
QUANTITY
CAR0603-220KB1 Order Process
Ship out your order
Specifications of CAR0603-220KB1
Internal Part NumberEIS-CAR0603-220KB1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAR0603-220KB1
Related LinksCAR0603, CAR0603-220KB1 Datasheet, Riedon Distributor
CAR0603-220KB1 Details Description
Related parts for CAR0603-220KB1
FIXED IND 150NH 1.015A 110 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IGBT 600V 55A 200W TO268 datasheet.pdf
CABLE ASSY,2.5BAY,SM DUAL,4 M1 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV Z5U RADIAL datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 14K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 630V JB 1812 datasheet.pdf