Murata Electronics North America CATNFM40R12C102T1
CATNFM40R12C102T1 picture photo
Mfg. Part Number
CATNFM40R12C102T1
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
CATNFM40R12C102T1.pdf
Availability of CATNFM40R12C102T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CATNFM40R12C102T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of CATNFM40R12C102T1
Internal Part NumberEIS-CATNFM40R12C102T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship CATNFM40R12C102T1 today.
SeriesCATNFM40R1
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD1206
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CATNFM40R12C102T1
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCATNFM40, CATNFM40R12C102T1 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CATNFM40R12C102T1 Details Description
Related parts for CATNFM40R12C102T1
RES SMD 430 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
ADAPTER MOUSE PS/2 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 3A DO201AD datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 48VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 5% 2000VDC AXIA datasheet.pdf