ON Semiconductor CAV24C128YE-GT3
CAV24C128YE-GT3 picture photo
Mfg. Part Number
CAV24C128YE-GT3
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC EEPROM 128KBIT 400KHZ
Datasheet Download
CAV24C128YE-GT3.pdf
Availability of CAV24C128YE-GT3
QUANTITY
CAV24C128YE-GT3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CAV24C128YE-GT3
Internal Part NumberEIS-CAV24C128YE-GT3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
SeriesAutomotive, AEC-Q100
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryEEPROMs - Serial
Memory TypeEEPROM
Memory Size128K (16K x 8)
Speed100kHz, 400kHz, 1MHz
InterfaceI²C, 2-Wire Serial
Voltage - Supply2.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package8-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAV24C128YE-GT3
Related LinksCAV24C1, CAV24C128YE-GT3 Datasheet, ON Semiconductor Distributor
CAV24C128YE-GT3 Details Description
Related parts for CAV24C128YE-GT3
HOOK-UP STRND 16AWG GRN/YEL 100' datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
PRESSURE SENSOR SS CAP 8-DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 19.4VWM DO204AC datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN 12VOUT datasheet.pdf
GENDER CHANGER DSUB 9POS MALE datasheet.pdf
FIXED IND 3.9NH 840MA 66 MOHM datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CM RELAY 1 FORM A 24V datasheet.pdf
OSC VCTCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.7K OHM 1% 100W datasheet.pdf