Bourns Inc. CAY10-150J4LF
CAY10-150J4LF picture photo
Mfg. Part Number
CAY10-150J4LF
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 15 OHM 0804
Datasheet Download
CAY10-150J4LF.pdf
Availability of CAY10-150J4LF
QUANTITY
CAY10-150J4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of CAY10-150J4LF
Internal Part NumberEIS-CAY10-150J4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCAY10-J4LF Series Material Declaration
Standard Package1
SeriesCAY10
PackagingCut Tape (CT)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)15
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAY10-150J4LF
Related LinksCAY10-, CAY10-150J4LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CAY10-150J4LF Details Description
Related parts for CAY10-150J4LF
UM45-D25SUB/B datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 50V 20% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 300W datasheet.pdf
RES 17.8 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 511 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Crystal 32.0000MHz 50ppm 20pF 80 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 47PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
APP-MQC HINGE BAR datasheet.pdf
CAP FILM 43NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf