Bourns Inc. CAY10-154J2LF
CAY10-154J2LF picture photo
Mfg. Part Number
CAY10-154J2LF
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 150K OHM 0404
Datasheet Download
CAY10-154J2LF.pdf
Availability of CAY10-154J2LF
QUANTITY
CAY10-154J2LF Order Process
Ship out your order
Specifications of CAY10-154J2LF
Internal Part NumberEIS-CAY10-154J2LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
SeriesCAY10
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0404 (1010 Metric), Convex
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAY10-154J2LF
Related LinksCAY10-, CAY10-154J2LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CAY10-154J2LF Details Description
Related parts for CAY10-154J2LF
RES 332K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFF03G/AF03/AFF03G datasheet.pdf
PANEL CHASSIS 16.7X13X0.5" UNPTD datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 750MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
RES SMD 23.7 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
SENSOR FLOW TYPE 0.1 LPM MICRO datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf