Bourns Inc. CAY10-242J4LF
CAY10-242J4LF picture photo
Mfg. Part Number
CAY10-242J4LF
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 2.4K OHM 0804
Datasheet Download
CAY10-242J4LF.pdf
Availability of CAY10-242J4LF
QUANTITY
CAY10-242J4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of CAY10-242J4LF
Internal Part NumberEIS-CAY10-242J4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
SeriesCAY10
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2.4k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAY10-242J4LF
Related LinksCAY10-, CAY10-242J4LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CAY10-242J4LF Details Description
Related parts for CAY10-242J4LF
ENG POWERWHITE COOL WHITE MED datasheet.pdf
ADAPTER ACS DIN RAIL datasheet.pdf
HOUSING LOWER DIN RAIL datasheet.pdf
RES SMD 90.9 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
IC SINGLE INVERTER GATE SOT25 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 113K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 NYLON 75MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB datasheet.pdf
FUSE 200MA 250/277V RADIAL datasheet.pdf