Bourns Inc. CAY10-331J4LF
CAY10-331J4LF picture photo
Mfg. Part Number
CAY10-331J4LF
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 330 OHM 0804
Datasheet Download
CAY10-331J4LF.pdf
Availability of CAY10-331J4LF
QUANTITY
CAY10-331J4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of CAY10-331J4LF
Internal Part NumberEIS-CAY10-331J4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCAY10-J4LF Series Material Declaration
Standard Package1
SeriesCAY10
PackagingCut Tape (CT)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)330
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAY10-331J4LF
Related LinksCAY10-, CAY10-331J4LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CAY10-331J4LF Details Description
Related parts for CAY10-331J4LF
CONN HEADER 50POS 2MM GOLD DIP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL US8 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 900V 26A TO-264 datasheet.pdf
RES 0.24 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG BLACK 250' datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X5R 0603 datasheet.pdf