Bourns Inc. CAY10-432J4LF
CAY10-432J4LF picture photo
Mfg. Part Number
CAY10-432J4LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 4.3K OHM 0804
Datasheet Download
CAY10-432J4LF.pdf
Availability of CAY10-432J4LF
QUANTITY
CAY10-432J4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of CAY10-432J4LF
Internal Part NumberEIS-CAY10-432J4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCAY10-J4LF Series Material Declaration
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCAY10
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAY10-432J4LF
Related LinksCAY10-, CAY10-432J4LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CAY10-432J4LF Details Description
Related parts for CAY10-432J4LF
JUMPER-H9991TR/1852YL/H9991TR 5" datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.50V SC70-3 datasheet.pdf
SENSOR SWITCH SLOTTED OPTICAL datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 8SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
MGRID DR HDR SMT W/CAP .76AULF datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 48POS JAM NUT SKT datasheet.pdf