Bourns Inc. CAY16-154J4LF
CAY16-154J4LF picture photo
Mfg. Part Number
CAY16-154J4LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 150K OHM 1206
Datasheet Download
CAY16-154J4LF.pdf
Availability of CAY16-154J4LF
QUANTITY
CAY16-154J4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of CAY16-154J4LF
Internal Part NumberEIS-CAY16-154J4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCAY16
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAY16-154J4LF
Related LinksCAY16-, CAY16-154J4LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CAY16-154J4LF Details Description
Related parts for CAY16-154J4LF
CAP CER 36PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
RES SMD 118 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
NV4W 10 WATERPROOF PACKING datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 155VIN 13.8VOUT 50W datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
381 TB PL PL DIN/RAIL A datasheet.pdf
RES ARRAY 19 RES 220K OHM 20SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 120PF 3.5% 2000VDC RAD datasheet.pdf