Bourns Inc. CAY16-1820F4LF
CAY16-1820F4LF picture photo
Mfg. Part Number
CAY16-1820F4LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 182 OHM 1206
Datasheet Download
CAY16-1820F4LF.pdf
Availability of CAY16-1820F4LF
QUANTITY
CAY16-1820F4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of CAY16-1820F4LF
Internal Part NumberEIS-CAY16-1820F4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCAY16
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)182
Tolerance±1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAY16-1820F4LF
Related LinksCAY16-1, CAY16-1820F4LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CAY16-1820F4LF Details Description
Related parts for CAY16-1820F4LF
CONN HEADER .100 SINGL STR 7POS datasheet.pdf
HDR STR SR. 100 DP datasheet.pdf
RECT BRIDGE 3PH 36A 1600V V1-A datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 100MA 900 MOHM datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 1GBIT 3NS 84FBGA datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
HEADER SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
IC SOC FPGA 588 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf