Bourns Inc. CAY16-1820F4LF
CAY16-1820F4LF picture photo
Mfg. Part Number
CAY16-1820F4LF
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 182 OHM 1206
Datasheet Download
CAY16-1820F4LF.pdf
Availability of CAY16-1820F4LF
QUANTITY
CAY16-1820F4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of CAY16-1820F4LF
Internal Part NumberEIS-CAY16-1820F4LF
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)182
Tolerance±1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAY16-1820F4LF
Related LinksCAY16-1, CAY16-1820F4LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CAY16-1820F4LF Details Description
Related parts for CAY16-1820F4LF
SURGE SUPP 180V BIDIR 3-SL datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 0.12 OHM 5% 1.5W 2615 datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES 11K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 1.05K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
INDICATOR LIGHT NEON 110V RED datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf