Bourns Inc. CAY16-2201F4LF
CAY16-2201F4LF picture photo
Mfg. Part Number
CAY16-2201F4LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 2.2K OHM 1206
Datasheet Download
CAY16-2201F4LF.pdf
Availability of CAY16-2201F4LF
QUANTITY
CAY16-2201F4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of CAY16-2201F4LF
Internal Part NumberEIS-CAY16-2201F4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCAY16
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAY16-2201F4LF
Related LinksCAY16-2, CAY16-2201F4LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CAY16-2201F4LF Details Description
Related parts for CAY16-2201F4LF
BANANA JACK PNL MT 10PC GOLD GRY datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT BOX MNT 19POS W/SCKT datasheet.pdf