Bourns Inc. CAY16-223J4GLF
CAY16-223J4GLF picture photo
Mfg. Part Number
CAY16-223J4GLF
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 22K OHM 1206
Datasheet Download
CAY16-223J4GLF.pdf
Availability of CAY16-223J4GLF
QUANTITY
CAY16-223J4GLF Order Process
Ship out your order
Specifications of CAY16-223J4GLF
Internal Part NumberEIS-CAY16-223J4GLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAY16-223J4GLF
Related LinksCAY16-2, CAY16-223J4GLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CAY16-223J4GLF Details Description
Related parts for CAY16-223J4GLF
ROUND SPACER #2 NYLON 3/16" datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V datasheet.pdf
MODULE SCR/DIODE 135A 480VAC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 1.5A 20HTSSOP datasheet.pdf
IC TEMP SENS/SWITCH 105C 6LLP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
VARISTOR 29.5V 100A DISC 5MM datasheet.pdf