Bourns Inc. CAY16-392J8LF
CAY16-392J8LF picture photo
Mfg. Part Number
CAY16-392J8LF
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 3.9K OHM 1506
Datasheet Download
CAY16-392J8LF.pdf
Availability of CAY16-392J8LF
QUANTITY
CAY16-392J8LF Order Process
Ship out your order
Specifications of CAY16-392J8LF
Internal Part NumberEIS-CAY16-392J8LF
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1506, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package1506
Size / Dimension0.150" L x 0.063" W (3.80mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAY16-392J8LF
Related LinksCAY16-, CAY16-392J8LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CAY16-392J8LF Details Description
Related parts for CAY16-392J8LF
TRANS NPN 100V 2A E-LINE datasheet.pdf
CAP FILM 2700PF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV TRANS 4-MINI-FLAT datasheet.pdf
IC RF DETECTOR 45DB 8-UCSP datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.23K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 645MA 235 MOHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
LED COB CX1510 4000K WHITE SMD datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY datasheet.pdf
TV 18C 18#20 SKT J/N RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf