Bourns Inc. CAY16-4991F4LF
CAY16-4991F4LF picture photo
Mfg. Part Number
CAY16-4991F4LF
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 4.99K OHM 1206
Datasheet Download
CAY16-4991F4LF.pdf
Availability of CAY16-4991F4LF
QUANTITY
CAY16-4991F4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of CAY16-4991F4LF
Internal Part NumberEIS-CAY16-4991F4LF
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)4.99k
Tolerance±1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAY16-4991F4LF
Related LinksCAY16-4, CAY16-4991F4LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CAY16-4991F4LF Details Description
Related parts for CAY16-4991F4LF
FIXED IND 1UH 80MA 300 MOHM SMD datasheet.pdf
IC 8051 MCU 64K FLASH 64TQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A 16SOIC datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 20% 80V SCREW datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A SOT-353 datasheet.pdf