Bourns Inc. CAY16-5621F4LF
CAY16-5621F4LF picture photo
Mfg. Part Number
CAY16-5621F4LF
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 5.62K OHM 1206
Datasheet Download
CAY16-5621F4LF.pdf
Availability of CAY16-5621F4LF
QUANTITY
CAY16-5621F4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of CAY16-5621F4LF
Internal Part NumberEIS-CAY16-5621F4LF
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)5.62k
Tolerance±1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAY16-5621F4LF
Related LinksCAY16-5, CAY16-5621F4LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CAY16-5621F4LF Details Description
Related parts for CAY16-5621F4LF
CONN HEADER 3POS VERT .250 AU datasheet.pdf
AM60099A234 PILOT BAR PIN datasheet.pdf
2.0MM WTB STR HEADER datasheet.pdf
RES 681 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 475K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 70.656MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 15A 800V BU datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 4POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
THREADED MS LITEPIPE ASSY datasheet.pdf
CONN BNC JACK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf